Skip to content

Zeneiskolai hírek

Ütős hírek

A zeneiskola VivoBeat ütőhangszeres kamaracsoportja nevezett, a kaposvári rendezésű Dunántúli Regionális Ütőhangszeres Találkozóra a „Dobszerdára”, amit idén online rendeztek.
A zsűri „arany” minősítést adott csapatunknak.
Az együttes tagjai:
Péter Hajnal, Horváth Barnabás, Ricza András, Tavasi Botond
Felkészítő tanár: Csontos-Petró Katalin
Gratulálunk!
ütősök

Országos oboa- és fagottverseny

Összegzés a balatonföldvári Ránki György Zeneiskola elért eredményeiről a XV. Országos Oboa- és Fagottversenyen

Összegzés a balatonföldvári Ránki György Zeneiskola elért eredményeiről a XV. Országos Oboa- és Fagottversenyen:
Az országos döntőbe jutottak és a legjobbak között is kiválóan helytálltak:
Gergely Eszter – oboa I. korcsoport
Zab Zoé – oboa I. korcsoport
Horváth Luca – oboa IV. korcsoport
Díjazottak:
Reichert Zizi – fagott II. korcsoport:
II. díjat és különdíjat kapott úgy, hogy a zsűri nem adott ki I. díjat, tehát ebben a korcsoportban a legjobb eredményt érte el.
Potyi Kata – fagott III. korcsoport:
II. díjat kapott úgy, hogy a zsűri nem adott ki I. díjat, tehát ebben a korcsoportban a legjobb eredményt érte el.
Szekeres Liliána – fagott I. korcsoport: II díj
Kapusné Dojcsák Edit – a zsűri különdíjjal ismerte el kiváló zongorakísérői munkáját
Kapus János – felkészítő tanári különdíjat kapott

Országos oboa- és fagottverseny területi válogató

Páratlan siker az országos oboa-és fagottverseny területi válogatóján

 
A 2021. október 22-én Pécsen megrendezett XV. Országos Oboa- és Fagottverseny területi válogatóján  6 növendékünk vett részt és mindegyikük továbbjutott az országos döntőbe!
A döntőbe való továbbjutáshoz az elérhető maximális 60 pontból legalább 49 pont elérésére volt szükség.
 
Gergely Eszter – oboa I. korcsoport
Zab Zoé – oboa I. korcsoport
Horváth Luca – oboa IV. korcsoport
Szekeres Liliána – fagott I. korcsoport
Reichert Zizi – fagott II. korcsoport
Potyi Kata – fagott III. korcsoport
 
Hatalmas gratuláció nekik, felkészítő tanáruknak, Kapus Jánosnak és zongorakísérőjüknek, Kapusné Dojcsák Editnek!
montázs

Online hangszersimogató

Sajnálatos módon az idei évben nem tudjuk a hagyományos módon megtartani hangszersimogatónkat, ezért kis videókkal készülünk, hogy jobban megismerhessétek iskolánk életét. Amíg a tanszaki videók elkészülnek, nézzétek meg a korábbi évek iskolanyitogatójára készült kisfilmünket!

Felvételi eredmények

Örömmel és büszkén tesszük közzé, hogy 2021-ben ismét 2 zenészpalántával emelkedett a zenei pályán elindított növendékeink száma.

Brucker Márta

felvételt nyert a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium klarinét tanszakára,

Krisztián Bence

pedig a budapesti Weiner Leó Zeneművészeti Szakgimnázium trombita tanszakán folytatja tanulmányait.

Mindkettőjüknek gratulálunk és sok sikert kívánunk ezen a nehéz, de gyönyörű pályán!

Fafúvós sikerek

A balatonföldvári zeneiskola 7 versenyzőt nevezett a kaposvári rendezésű Dél-Dunántúli Regionális Fafúvós Versenyre, amit 2020-ban online bonyolítottak le.

  • Eredmények: Potyi Kata (fagott III. korcsoport) – I. díj+különdíj
  • Reichert Zizi (fagott II. korcsoport) – I. díj+különdíj
  • Horváth Luca (oboa V. korcsoport) – I. díj
  • Brucker Márta (klarinét III. korcsoport) – I. díj
  • Szekeres Liliána (fagott I. korcsoport) – I. díj
  • Zab Zoé (oboa I. korcsoport) – II. díj+különdíj
  • Gergely Eszter (oboa I. korcsoport) – II. díj
  • Kapusné Dojcsák Edit – zongorakísérői különdíj
  • Kapus János – felkészítő tanári különdíj

Rendhagyó szabadtéri tanévzáró 2021.06.08.

Fellépők:
2. és 3. osztályos szolfézs csoport
Krisztián Bence – trombita
Horváth Luca – oboa

Szorgalmas munkájukért dicsérő oklevelet kaptak:

Bagyarik Noémi – szaxofon
Barabás Vanda – szaxofon
Belovárecz Alexandra – zongora
Belovárecz Sára – zongora
Brucker Márta – szolfézs
Brucker Péter – zongora
Gergely Domonkos  – zongora
Gergely Réka – zongora
Keil Hanna – fagott
Mohos Domokos – ütő
Németh Johanna – zongora
Péter Kincső – klarinét
Potyi Panna – zongora
Szobonya Hella – fuvola
Vaszi Barbara – ütő

Versenyeredményeikért elismerő oklevelet kaptak és jutalomban részesültek:

Brucker Márta – klarinét
Gergely Eszter – oboa
Horváth Luca – oboa
Krisztián Bence – trombita
Potyi Kata Mária – fagott
Szekeres Liliána – fagott
Reichert Zizi – fagott
Zab Zétény – trombita
Zab Zoé – oboa

Hagyományaink szerint ezüst violinkulccsal búcsúztunk 8. osztályos növendékeinktől:

Brucker Márta – klarinét
Hederics Anasztázia – zongora
Krisztián Bence- trombita
Németh-Eöri Leonard – zongora
Nyeste Anna -zongora
Rádi Vajk – trombita

198684825 4334191543260193 3579842895887800396 n

A zeneiskola idei Ránki-díjasa:

HORVÁTH LUCA

lett.

198798186 4334191459926868 7630175330302322110 n