Skip to content

TANÁRAINK

Kapusné Dojcsák Edit

tagintézmény-vezető,
zongora, korrepetíció

Budai Attila

rézfúvós hangszerek

Csontos-Petró Katalin

ütőhangszerek

Cziberéné-Ráduly Irén

szolfézs, zenetörténet, énekkar

Gergely-Somogyi Éva

zongora, korrepetíció

Kapus János

fafúvós hangszerek, fúvószenekar

gass emese kép

Konc-Gállné Gass Emese

zongora - Balatonszárszói Telephely

gabi néni kép

Péterdi Gabriella

fuvola - Balatonszárszói Telephely

tápai balázs 10x15 igazolványképkicsi

Tápai Balázs

rézfúvós hangszerek - Balatonszárszói Telephely

Kapusné Dojcsák Edit

Dojcsák Edit vagyok a zeneiskola zongoratanára és 1993 óta a vezetője. Zongora tanulmányaimat Miskolcon és Szegeden végeztem, Hetényi Margit, Papp Gábor és Delley József kiváló művésztanárok kezei alatt. 1989-ben költöztünk Földvárra a férjemmel, aki szintén a zeneiskola tanára. Azóta ennek az iskolának a jó színvonalon való működtetése az életünk központi feladata.

A zenetanulás sokszínű élmény. A különleges tudás amit a hangszeres játék ad a gyerekeknek, még egyedibbé és különlegessé teszi a személyiségüket. Erősödik bennük az önismeret, kitartás, kreativitás és nő az önbecsülésük. Ezen az úton segítem őket a zongoraórán, mellettük vagyok az első szárnypróbálgatásoknál és nagy öröm ha középiskolás vagy egyetemista korukban még taníthatom őket, amikor már a zongorairodalom legszebb műveivel ismerkednek. Büszke vagyok a már művész és zongoratanár egykori növendékeimre, ketten közülük ebben az iskolában kollégáim. Nyitott szívvel várom a leendő kis zongoristákat.

Budai Attila

Gyermekkori emlékeim egy erdőkkel teli dombok közt megbújó városba Komlóra vezetnek, ahol megfordult Gagarin, és Kodály, s talán e miatt a közösség ereje, a sport és a zene szeretete, egész életemre meghatározó lett. Tanítói, Trombita tanári, Mesterképzési Okleveles Trombitatanári diplomámat a PTE- n szereztem meg. 1984- ben A Tabi Általános Iskola és Zeneiskolában tanítottam. Már itt sok tehetséges növendékre leltem. 1993- tól a Ránki György Zeneiskola rezes tanára lettem, ahol egy kiváló fiatalos lendülettel teli tanári közösségben kezdtük egy új iskola létrehozását. Megyei, regionális, országos, sőt nemzetközi versenyek dobogós helyei, és a sikeres zenei pályára jutottak nagy száma jelzi, hogy ezen a vidéken bőséges termés akad tehetségből. Célom, hogy a hozzám jelentkező gyerekek megszeressék ezt az aranyosan csillogó hangszert, és megismerjék ezt a mesés birodalmat, amit ZENÉNEK hívnak.

Csontos-Petró Katalin

Zenei tanulmányaimat itt kezdtem, a zeneiskola már gyerekkoromban második otthonommá vált, így aztán ismerem minden zegét-zugát.
A fúvószenekarnak alapító tagja vagyok.
Sikeres felvételi után Miskolcra kerültem a Zeneművészeti Szakközépiskolába, utána pedig Pécsen végeztem ütőhangszer, kamaraművész szakon.
2007. szeptemberétől tanítok itt a zeneiskolában, tanáraim, kollégáim lettek.
Kodállyal együtt vallom, zene nélkül lehet élni, de nem érdemes.

Cziberéné Ráduly Irén

Cziberéné Ráduly Irén vagyok. 1969, szeptember 5-én születtem Debrecenben. Zenei tanulmányaimat úgy kezdtem, hogy anyukámat festés közben a létra legfelső fokáról ugrasztottam le, azzal a felszólítással, hogy azonnal mosakodjon meg és menjünk beiratkozni a Zeneiskolába, mert csak aznap lehet!

Nem volt mit tenni, egy 6 éves szava döntött. Így kerültem a debreceni Simonffy Emil Zeneiskolába, majd a tőszomszédságában lévő Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolába. Ezt követte a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem ének-zene-karvezetés szaka és a pécsi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola szolfézs-zeneelmélet-karvezetés szaka.

A Ránki György Zeneiskolában szolfézst és zenetörténetet tanítok, a Gyerekkórust vezetem. Idén lesz 30 éve, hogy ezen a pályán dolgozom. Ez alatt az idő alatt nagyon sok növendéket készítettem fel zenei pályára és vittem versenyekre.

Mindkét gyermekem ebben az zeneiskolában tanult meg zenélni, különböző hangszereken játszani.

„Lehet egy dal, vagy ritmus, vagy zaj, egy árva hang, egy jel.
A zene az kell, hogy ne vesszünk el, hogy mégse adjuk fel!
Mert a jó, a rossz csak szó, olyan ami sokszor változó,
De egy ismerős hang, az megmarad, máris érzed, hogy védve vagy,
A dal egy biztos hely!”

Gergely-Somogyi Éva

Zeneiskolai tanulmányaimat a földvári zeneiskolában kezdtem. Elejétől fogva nagyon szerettem zongorázni, de amikor 6. osztályos koromban Kapusné Dojcsák Edit irányítása alá került zenei nevelésem, ő meglátta bennem a mélyben szunnyadó tehetséget, és 2 évnyi intenzív közös munka után sikeresen felvételiztem a veszprémi Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol Borscs Ljubomér és Nyírő Gábor tanítottak.

Zongoratanári diplomámat Gábor József irányításával a győri Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Intézetében szereztem.

A közép- és főiskolai évek alatt rendszeresen visszajártam a földvári zeneiskolába, ahol mindig vidám, szerető, barátságos légkör fogadott. Folyamatosan részt vettem a város és a zeneiskola közösségi életében, sőt, még tubázni is megtanultam, hogy a fúvószenekarban játszhassak. Itt ismertem meg jövendőbeli férjemet is. Ezek után kézenfekvő volt, hogy amikor a zeneiskolában zongoratanárra lett szükség, örömmel fogadtam el az állást.

Gyermekkoromtól kezdve tanár szerettem volna lenni, és nagyon örülök, hogy a zene megismertetése által tudok a gyerekek lelkéhez közel kerülni. A zongoraórákon igyekszem barátságos légkört kialakítani, a zenei ismereteket és a zongorázáshoz szükséges mozgásformákat játékos formában is gyakorolni. Az egyéni oktatás lehetővé teszi, hogy a gyerekek saját tempójukban haladhatnak, így nem kell különösebb elvárásoknak megfelelni, magukat másokhoz hasonlítani. Ezáltal is tud Kodály Zoltán számomra is nagyon fontos vágya teljesülni:
„Legyen a zene mindenkié!”

Nagy szeretettel várok minden zongorázni vágyó kis növendéket!

Kapus János

1963 május 11-én születtem Dorogon és zenei tanulmányaimat is szülővárosom zeneiskolájában
kezdtem el.
1977-től a győri Zeneművészeti Szakközépiskola oboa tanszakán tanultam tovább, majd
1986-ban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci tanárképző tagozatán szereztem zenetanári
diplomát.
Mielőtt tanítani kezdtem, volt szerencsém kipróbálni a professzionális zenélés több ágát is:
Hivatásos énekesként két évig tagja voltam a Debreceni Kodály Kórusnak, sorkatonai szolgálatom
másfél éve alatt komoly fúvószenekari tapasztalatot szereztem az Egri Helyőrségi Zenekarnál, majd a
Szegedi Szimfónikus Zenekar első oboistájaként elmerülhettem az operák csodálatos világában is.
1989-ben jöttünk feleségemmel Balatonföldvárra, ahol – a várossal karöltve – felépítettük a
zeneiskolát, ahol azóta is dolgozunk.

Konc-Gállné Gass Emese

Konc-Gállné Gass Emese vagyok. 2015-től tartozom a Ránki György Zeneiskola tantestületéhez, zongorát oktatok.  Zene iránti elhivatottságom gyermekkoromban kezdődött, amikor hat évesen elkezdtem zeneiskolába járni. Középiskolai tanulmányaimat a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban végeztem, ezután felvételt nyertem a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára. 2007-ben orgonatanár-kamaraművész, majd 2009-ben klasszikus zongora előadóművész diplomát szereztem. Jelenleg Balatonszárszón élünk a családommal. Soha nem bántam meg, hogy a zenetanári hivatás mellett döntöttem, ma sem tennék másképp.

Péterdi Gabriella

Péterdi Gabriella /sz. Gacsó Gabriella / vagyok, a Balatonszárszói Zeneiskola óraadó fuvolatanára.
1950-ben születtem.  Zenei tanulmányaimat Debrecenben és Budapesten végeztem.
1972-ben diplomáztam a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Tagozatán, fuvola, szolfézs, általános iskolai énektanári szakon. Karvezetői képesítést is szereztem a főiskolán. Aktív tanárként a blockflőte tanításához szükséges tanfolyamot is elvégeztem.
A XII. kerületi zeneiskolában kezdtem fuvolatanári működésemet. A fuvolások mellett mindig is voltak blockflőtés növendékeim is. Önálló hangszerként tekintettem a „furulyára”, és nem óraszámnövelő kényszer-hangszernek.
Mindkét hangszerből alakítottam kamarazene csoportokat. Minden versenyen, kulturális eseményen szerepeltettem növendékeimet.
1975-ben miniszteri dicsérő oklevelet kaptam.
Közben férjhez mentem, és 76-ban és 83-ban megszületett a lányom, majd a fiam. Férjem, Péterdi Péter zenei rendező volt a Hanglemezgyárban, és a Filmgyárban.
1987-ben családommal együtt Fonyódra költöztünk, és betöltöttük a fuvola-ill. klarinét tanári állást.
A kamarazene oktatásban eredményesen dolgoztunk együtt a férjemmel.
1994 és 2007 között igazgatóhelyettes is voltam a fonyódi Zeneiskolában.
A 80-as évek végétől sorra jöttek létre az ún. kihelyezett tagozatok, Fonyód szakmai felügyelete és irányítása alatt.
Így kezdődött a zeneoktatás Balatonbogláron, Lellén, Fenyvesen, később Ordacsehiben, Látrányban, Andocson és Karádon. Ezek közül néhány megerősödött, önállósodott, zenetanárok telepedtek le, vagy az anyaiskolából jártunk át tanítani. Köztük én is.
16 évig tanítottam Látrányban furulyát és szolfézst, szerdán és szombaton.
Ebben az időszakban voltam tagja a Budapest Fuvolaegyüttesnek, mely 10 tagú csoport volt, iskolatársaimból, tanáraimból állt. Köztük volt a nővérem is, aki Debrecen sikeres fuvolatanára volt egész aktív életében. Az együttes művészeti vezetője Kovács Imre professzor volt, aki az én főiskolai tanárom is volt. Számtalan koncertet adtunk itthon, és Ausztriában. Átiratokat és eredeti műveket adtunk elő, piccolo, fuvola, altfuvola és basszusfuvola hangszerelésben.
Az aktív muzsikálás megváltoztatta a tanárságomat. Egészen másképp tanít az, aki aktív zenész, mint aki csak elméleti irányból közelít!  Tapasztalatom szerint szolfézst is más módszerrel tanít egy aktív, hangszeres muzsikus!
14 évvel ezelőtt tagja lettem a Balatonboglári VOX nagy létszámú vegyes karnak, ahol szólamvezető vagyok jelenleg.
Az összes kórusfellépés alkalmával, a műsor közepén 10-15 percig fuvola-zongora művekkel tesszük változatosabbá a koncertet. Így volt szerencsém a Mátyás templomban, a Bécsi Városházán is megszólaltatni hangszeremet, de fuvoláztam Krakkóban és Erdélyben is.
Fonyódon és környékén megszámlálhatatlan alkalommal vállaltam szereplést. Templomi koncertek, adventi és karácsonyi koncertek, tavaszváró hangversenyek, tanári koncertek, tárlatnyitások, céges események, esküvők, városi rendezvények.   Állandó zongorista partnerem Takácsné Baja Erika, fonyódi kolléganőm.
Volt növendékeim közül ötöt sikerült zenei pályára felkészítenem. Budapesten kettőt, egyik közülük a közismert fuvolaművésznő, Horgas Eszter.
Fonyódról két növendékem lett fuvolatanár, egy lány pedig Győrött főiskolás most. Ő balatonlellei, mivel ott is tanítottam. Amikor nyugdíjba mentem, rögtön  jelentkeztem Lellén és fuvola-szolfézs tanárként folytattam  a tanítást.
2020-ban kerültem Balatonszárszóra, Márkus Kata tanárnőt helyettesítve, aki 3 évig otthon maradt kisbabájával.
Ők közben elköltöztek, így rám maradt a szárszói fuvola tanszak.

Elmondhatom, hogy ez a tanév az 54.-ik, amit zenetanítással töltök.

Büszke vagyok rá, hogy nagyon sok gyerekkel voltam-vagyok igen jó emberi kapcsolatban, és megtanítottam őket egy csodálatos hangszeren játszani.
Sok-sok pozitív visszajelzést kapok régi tanítványoktól, szülőktől. ismerősöktől.
A Balaton déli partján ismerik a nevemet, sokan tudják, hogy én vagyok az a fuvolatanár, aki gyakran fuvolázik is!

 

Tápai Balázs

Üdvözlöm az iskola közösségét! Tápai Balázs vagyok, büszkén töltöm be a furulya és rézfúvós tanári pozíciót. Zenei utam Makón, a Bartók Béla Zeneiskolában kezdődött, ahol már korán belekóstoltam a fúvószenekari életbe. Innentől kezdve a zene végig kísérte pályafutásomat.

Később Budapestre kerültem, ahol a Magyar Honvédség zenei szakközépiskolájában tanultam tovább. A középiskolai tanulmányaim után Szolnokra vezetett az utam, ahol a légierő zenekarában töltöttem be a vadászkürtösi pozíciót. Szolnoki éveim alatt nem csak a honvéd zenekar fellépésein vettem részt, hanem a Szolnoki Szigligeti Színház és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar produkcióiban is közreműködtem. Ebben az időszakban szereztem meg zenetanári diplomámat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tanárképző Tagozatán.

Karrierem során elnyertem a Magyar Honvédség Budapest Helyőrség Zenekarának első kürtösi pozícióját. 2005-ben részt vettem a Magyar Vadászkürt Egylet alapításában, ahol jelenleg is szakmai és művészeti vezetőként tevékenykedem. Emellett a Vadászkamara Kürtegyüttes alapító tagjaként is aktívan részt veszek a zenekari életben, és büszke vagyok arra, hogy a formáció több szakmai díjat nyert, és tízszeres magyar- valamint kétszeres Európa-bajnok.

2024-ben tovább bővítettem zenei tevékenységemet a Kárpát- medencei Vadászkürtösök Klubjának megalapításával. Jelenleg Balatonszárszón élek, szabadidőmben zeneműveket komponálok, Vadászkürtös tanfolyamokon oktatok itthon és külföldön egyaránt, tovább ápolva ezt a csodálatos művészeti formát.

Köszönöm, hogy megismerték a zenei utamat, és várom a lehetőséget, hogy tapasztalataimat megosszam tanítványaimmal és a közösséggel.